İskenderun Hurda Alım Satım Hizmeti

Blog Yazıları

iskenderun-hurda-geridonusum

İskenderun Hurda Alım Satım Hizmeti

Hurdalar oldukça değerli geri dönüşüm materyalleridir. Birçok hurda geri dönüştürülebilmekte ve tekrar doğaya herhangi bir zarar vermeden satışa hazır hale getirilebilmektedir. Hurdalar herhangi bir şekilde doğaya zarar vermez, tabi geri dönüştürülürse. Özbay Geri Dönüşüm olarak, sizlere muhteşem bir geri dönüşüm hizmeti sunuyoruz. Elinizde bulunan fazlalık hurdaları alıyor ve karşılığında oldukça rekabetçi ücretler ödüyoruz. Özbay Geri Dönüşüm olarak bizi tercih ederseniz, buna tatmin olacağınıza eminiz.

Hurda Ticareti ve Geri Dönüşümü

İskenderun hurda piyasası bildiğiniz üzere son derece aktif ve Türkiye’de rekabetçi bir piyasadır. Hurda piyasasının en aktif olduğu yerlerden biri olduğu için, Özbay Geri Dönüşüm olarak buraya uygun fiyat ve hizmetleri sizlere sunmaya çalışıyoruz. İskenderun geri dönüşüm piyasası sizlerin de bildiği üzere, bu alanda yani hem geri dönüşüm hem de hurda alanında çok iyi yerdedir. Buradaki çoğu fiyat, Hatay’daki hurda fiyatlarının hatta diğer illerdeki hurda fiyatlarının belirlenmesine aracılık eder.

İskenderun hurda alımı. Ev eşyaları yıllarca kullanım sonucunda eskir ve atık durumuna gelir. Çamaşır makinesi, buzdolabı, klima ve kombi gibi evsel ürünler uzun süre kullanımlardan sonra tamir görseler bile zamanla atık durumuna gelir ve sadece geri dönüşüm amacıyla hurda sınıfında satılabilirler. Geri dönüşümün son yıllarda artan önemi, hurda atıkların birikerek doğaya zarar vermesinden dolayı endüstriyel olarak gelişmiştir. Çöpe atılan, kullanımını tamamlamış ve işe yaramayıp kenarda bekleyen hurdaların kendi kendiliğine yok olması imkansızdır. Geri dönüşümün amacı doğada binlerce yıl yok olmadan varlığını sürdürecek bu materyallerin arıtılıp işlenerek tekrar kullanılabilir seviyelerde, sadece madde olarak hizmete sunulmasıdır. Örneğin çamaşır & bulaşık makinelerinin geri dönüşümden geçirilerek elde edilecek materyallerin farklı sektörlerde demir, bakır kaynağı olarak kullanımı gösterilebilir.

Bu tarz hurda atıkların çöpe atılmaması ve ilgili geri dönüşüm firmalarına satılması hem doğaya ve çevremize hem de maddi olarak değerinin alınmasıyla ev bütçenize katkısı olacaktır. İskenderun hurda alımı olarak ÖZBAY Geri dönüşüm firmamız size her türlü hizmeti sağlamaktan memnuniyet duyacaktır.

İskenderunun En İyi Hurda Geri Dönüşüm Firması

Günlük hayatta atık olarak görüp kullandığımız çoğu eşya geri dönüştürülebilmektedir. Örneğin, kâğıt, karton, kola kutuları, cam sodalar, pet şişe gibi pek çok atık rahatlıkla dönüştürülebilir. Bu sebepten ötürüdür ki, hurda ticareti yapmak isteyenler bu işten ciddi paralar kazanabilirler. Ayrıca hurda atıkları veren kişiler de hem bundan para kazanabilir hem de doğaya katkıda bulunabilir. Çünkü hurda atıklar geri dönüştürüldüğü takdirde çok daha az ağaç kesilmesine vesile olmakta ve aynı zamanda ciddi sayıda atığın geri dönüştürülüp ekonomiye katkı sağlanmasına vesile olmaktadır. Çünkü sıfırdan üretilmiş bir kağıdın fiyatı, geri dönüşüm ile üretilmiş bir kağıttan çok daha pahalı oluyor. Bu nedenle geri dönüşüme önem vermeli ve geri dönüşümü olabildiğince hayatımızın önemli bir noktasına yerleştirmek zorundayız. Kullanmadığımız atıkları balkonumuzda veya bahçemizde biriktirebilir ve daha sonra Özbay Geri Dönüşüm olarak biz bunları sizden ücretli olarak satın alabiliriz.

Hurdaların Kullanım Alanları

Hurda atıkları geri dönüştürüldüklerinde pek çok alanda kullanılabiliyor. Örneğin alüminyum kutu hurdaları geri dönüştürüldükleri takdirde yeniden bir kola şişesine dönüşebilirler. Plastik atıklar yeniden su şişesi veya meşrubat şişesi haline gelebilirler. Bunun dışında geri dönüştürülen pek çok atık çok ciddi kullanım alanlarına sahiptir. Kâğıt hurdaları, a4 kâğıdı olabileceği gibi, peçete gibi kullanım alanlarına da sahip olabiliyorlar.

Geri dönüştürülen hurdaların illa aynı alanda kullanılması şart değil, pek çok alanda kullanılabilirler, örneğin kutu kola hurdaları geri dönüştürüldüklerinde sadece kutu kola değil, aynı kalitede başka bir malzeme olarak kullanılabiliyorlar. Bu sayede geri dönüşüme büyük katkı sağlanabiliyor.

Hurdaların kullanım alanları her geçen gün artmakta ve şu anda kullandığımız ürünlerin en az yarısı geri dönüştürülmüş malzemelerden olacak. Şu anda karton alüminyum folyo gibi geri dönüştürülmesi kolay olan ürünlerin onda biri geri dönüştürülebilen ürünlerle imal ediliyor. Yani geri dönüşüm sektörü ciddi anlamda büyüyor ve artık atık, plastik üretimini çok daha ucuz maliyetlerle ve doğaya minimum zarar vererek yapabileceğiz.

İskenderun hurda, iskenderun hurda geri dönüşümü

Atık Metal Türleri Geri Dönüşüm Prosedürleri

Kola şişesi, salça şişesi, konserve kutular yağ ve salça tenekeleri atık metal türleri arasındadır ve bunlar genellikle değerlidir. Çoğu atığın kilosu 20 liradan az iken, bu tarz atıkların 1kg’sı en az 20 TL etmektedir. Örneğin bir yağ tenekesi en az 200 gram geliyor ve değeri 3-4 lirayı buluyor.  5 kilo yağı ise 100 liraya alıyoruz, yani aslında fiyatın %3-4 oluşmasına sebep olan şeyler bunlar. Fakat bunlar geri dönüştürüldüğünde şirketlerin atık maliyeti %2’ye kadar düşüyor, bu da kar marjlarında daha yüksek bir artış olarak veya daha düşük ürün fiyatı olarak tüketiciye yansıyor.

İskenderun Hurda piyasasında hizmet verenler bu gibi metal atıkları satın almakta ve geri dönüştürülmektedir. Hurda piyasasında sizlerde iyi bir yer edinmek ve hurdalarınızı bize vermek istiyorsanız Özbay Geri Dönüşüm olarak sizlere bu konuda yardımcı olabiliriz. Eğer elinizde hurda varsa, geri dönüştürmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır, bu konuda sizlere hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

Atık metallerin geri dönüştürülmesi çok basittir. Öncelikle yapılan işlem temizleme işlemidir. Bu işlemde atık metaller öncelikle markalardan, renklerden ve logolardan temizlenir. Temizleme işleminden sonra yer kaplamaması için presleme işlemi gerçekleştirilir ve epey yer tasarrufu sağlanır. Bu aşamadan sonra bu hurda atıkları, alüminyum eritme tesislerine götürülmektedir. Bu tesislerde eritilen alüminyumlar ile yeni ürünler ortaya çıkarılır.

Kağıt Hurdalar Nasıl Geri Dönüştürülür?

Kağıt hurdaların geri dönüştürülmesi işlemi için ilk olarak ayrıştırma yapılmaktadır. Hatay hurda ticareti bu konuda bu işe vakıftır. Kağıt atıklar, ambalajlardan ve diğer atıklardan ayrıştırılır ve sadece kağıt ve lif kalması sağlanır. Ardından kağıtların hepsi öğütülür ve talaş haline getirilir. Talaş haline gelen kağıtlar suya atılır ve bu suya bazı özel kimyasal maddeler dökülerek ayrıştırılması sağlanır. Ardından bu kağıtlar birleştirilir boyanır ve kağıt olarak satışa sunulabilir.

Kağıt hurdaların geri dönüşümü çok önemlidir, çünkü ağaç kesilerek geri dönüşümü yapılmaktadır. Devletin bu konuda belli yasaları olsa da ağaçlarımız tamamen kesilmekte ve ne yazık ki sayıları azalmaktadır. Kâğıt atıkları daha az kullanmak, daha az ağaç kesilmesini sağlar. Ayrıca atıkları ayrıştırırsanız bu atıklar geri dönüşümle tekrar tekrar kullanılabildiğinden, işinize çok ama çok yarayacaktır, çevreye zarar vermeyecek ve kâğıt üretim maliyetlerini düşürecektir. Bu sayede ekonomiye olan katkısı da çok büyüktür.

Metal Atık Hurdalar Nerelerde Bulunur?

Metal atık hurdalar genellikle çöp konteynırlarında bulunmaktadır, ayrıca başka yerlerde de bulunabilir. İş ve ofislerin büyük çöp depoları olabilir bazı çöpler buralarda ortaya çıkabilir. Metal atık bulmak istiyorsanız, bu gibi yerlerin atık yerlerine gidebilirsiniz. Çöp depolarında kilolarca metal atık çıkabilir. Konserve yiyecekler, meşrubat atıkları gibi atıklar bulunabilir.

Atıklarınızı dilerseniz Özbay Geri Dönüşüm olarak evinize, işyerinize ve deponuza kadar gelip alabiliriz. Bunun için sadece telefon etmeniz yeterli olacaktır. Atıklarınızı hemen alacak ve geri dönüşüme faydalı bir şekilde atıkların kullanılmasını sağlayacağız. Atıklar çok önemli olduklarından, mutlaka geri dönüşüme kazandırılmalı ve geri dönüşümde kullanılmaktadır. Bir atık birçok kez geri dönüştürülebilir, bu sayede ekonomiye olan katkısı büyüktür.  Avrupa ülkelerinde kişi başına kâğıt üretimi için yılda neredeyse 7 ağaç kesilmektedir. Bu korkunç bir rakam çünkü, kullandığımız kâğıt ve benzeri ürünlerin ağaç karşılığı her iki ayda 1 ağaca tekabül etmekte.

YAZIYI PAYLAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir