Özbay İskenderun Geri Dönüşüm 2022

Blog Yazıları

L1000846

Özbay İskenderun Geri Dönüşüm 2022

Plastik geri dönüşüm firmamıza değinmeden önce geri dönüşümün ne olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Geri dönüşüm, kullanım ömrünü tamamlayan atıkların tekrar kullanıma kazandırılma sürecine verilen isimdir. Hem çevremiz için hem de geleceğimiz adına yapılması, uygulanması gereken bir programdır.

Özbay geri dönüşüm, iskenderun ve çevre illerine plastik, kağıt ve metal üzerine geri dönüşüm, parçalama ve ayrıştırma hizmeti veren yıllardır profesyonel şekilde hareket eden bir firmadır.

Geri dönüşüm hem enerji hem de doğa açısından oldukça önemli bir işlemdir.  Çünkü özellikle plastik atıkların doğada kendiliğinden yok olması yüz yılları alabilmektedir. Aynı zamanda da 1 ton kâğıt atığın geri geri dönüşümüyle yaklaşık olarak 17 yıllanmış ağacın yok olması engellenebilmektedir. Tıbbi atıkların geri dönüşümü sayesinde bakteri ve hastalık etkenlerinin doğada yayılması engellenebilmekte ve çevresel bir sorun oluşmasının önü kesilmektedir.

Ayrıca, geri dönüşüm sayesinde atık yağların doğaya ve kullandığımız sulara karışmasının önüne geçilebilmekte ve atıkların geri dönüşüme kazandırılmasıyla çevre kirliği, su kirliği, ağaçların kesilmesi ve pek çok hastalığın önlenmesi sağlanabilmektedir.

iskenderun geri dönüşüm

Bütün Atıklar Tek Bir Geri Dönüşüm Firması Tarafından mı İşlenmektedir?

Bütün atıklar aynı tesislerde aynı işlemlerden geçmemektedir. Çünkü her bir ürünün geri dönüşümü zorlu işlemlerden geçmekte ve kullanım zamanını tamamlamış her bir ürünü toplamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından izinli şekilde, belge alınması gerekmektedir.

Yağ, ilaç atığı gibi tehlikeli atıkları toplamak, bu ürünleri ayırıp ayrıştırmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından koyulan koşullara uygun geri dönüşüm firması kurulmasıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tehlikeli atık ayırma ve ayrıştırma belgesi verilmektedir.

Bu belge sayesinde firma sadece tehlikeli/kimyasal atıkları ayırıp geri dönüştürebilmektedir. Tehlikeli atıkların geri dönüştürülebilmesi, kullanıma tekrar kazandırılabilmesi için geri dönüşüm belgesi şartı vardır.

Atıkların Geri Dönüşümü

Plastik, kâğıt, pet vb. ürünleri ayırıp ayrıştırılması içinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığından tehlikesiz atık toplama ve ayrıştırma belgesi alınması gerekmektedir. Geri dönüştürülebilen ürünlerin geri dönüşüm sembolleri bulunmaktadır ve tehlikesiz atıklar toplandıkları tesiste bu işaretlere göre ayrıştırılmaktadır. Ayrıştırılan plastik ürünler, plastik geri dönüşüm firmalarına, kâğıt atıklar kağıt geri dönüşüm firmalarına, pet ve diğer ürünler diğer geri dönüşüm firmalarında tekrar kullanıma kazandırılması için işlenmektedir.

İskenderun Geri Dönüşümü

Hatay, İskenderun ve çevre illerinde geri dönüşüm hizmeti sağlayan Özbay Geri Dönüşüm firmamız plastik, metal ve kağıt atıkların geri dönüştürülerek tekrar kullanıma katılmasını sağlamaktadır. Özbay, çevre dostu ve geleceği düşünen profesyonel ekibiyle birlikte hizmetini en iyi seviyede sağlamayı garanti etmektedir.

YAZIYI PAYLAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir